12.jpg

Po našich dlouhých a precizních přípravách se 20. 12. 2017 ve druhém patře uskutečnilo něco, co u některých možná již upadlo v zapomnění, STUDENTSKÉ ŠÍRÁNÍČKO! Avšak myslím, že v opomenutí to nezůstane dlouho, neb poslechnout si nás přišlo spoustu našich spolužáků, učitelů, a dokonce se dostavil i zakladatel tohoto projektu pan profesor Lašek, který na naší škole dříve působil.

Pronesl krásnou úvodní řeč a my jsme všichni moc rádi, že nás svou návštěvou poctil a že Šíráníčka založil.

Celé odpoledne se neslo v moc hezké pohodové atmosféře. Hudba, autorské čtení, slam, to vše na jednom místě. Naši spolužáci ukázali svůj talent v mnoha podobách, a jak řekla skvělá moderátorka Ivča, když se tak míjíme po chodbách, ani nemáme šanci se takto poznat, protože jediné, co nás zajímá, je, že za tři minuty píšeme test z fyziky. Což je pravda a jsem nesmírně ráda, že nám bylo umožněno se konečně nějak veřejně sebevyjádřit a poznat se vzájemně i z jiného pohledu.

Na úvod jsme si mohli poslechnout Mozartovu sonatu bezchybně zahranou na housle, zazněla také nádherná a zasněná píseň od Areosmith či dojemná píseň Jar of Hearts jako duet, vtipný slam nás všechny rozproudil a rozesmál, poezie vystihla pocity, které občas máme všichni, objevila se i próza v různých podobách - jak energičtějších, tak poklidnějších.

Nesmím opomenout, že báječnou atmosféru dokreslovalo občerstvení. Cukroví, sušenky, čaj a v neposlední řadě božské croissanty od naší skvělé paní učitelky Kuchtové. Zkrátka a dobře se myslelo i na naše chuťové buňky a to dodává celé akci další nový rozměr. 

Závěrem bych ráda všem vyjádřila obrovské DÍKY. Spolužákům a učitelům, kteří si nás v hojném počtu přišli ve svém volnu poslechnout, všem vystupujícím, vtipné a trefné moderátorce, všem, kteří nám pomáhali s věcmi okolo a hlavně paní učitelce Zichové a paní učitelce Kuchtové, bez kterých by Šíráníčko opětovně asi nevzniklo, za jejich zapálenost, nápady, podporu a důvěru.

Děkujeme!

Martina Jandová, 3. A