10.jpg

Kurz čínštiny 2019-2020

Pro všechny, kteří chtějí  pokračovat ve studiu, a zároveň i pro nové zájemce mohu zatím sdělit, že výuka začne už v druhé polovině září 2019. Případní zájemci se mohou už nyní hlásit v kabinetu angličtiny za učebnou č. 114. Termín konání kurzu (1 hodina = 60 minut) bude stanoven podle časových možností všech přihlášených.

PhDr. Jana Tolletová

Studenti budou i nadále pracovat s výukovými materiály, které budou vycházet z učebnic čínštiny pro děti na Tchaj-wanu a které získají od své vyučující. Výuka bude probíhat prostřednictvím angličtiny.


Nǐ hǎo, milí spolužáci,

v tomto školním roce se skupina 11 odvážlivců rozhodla navštěvovat kurz čínštiny, za necelý rok jsme udělali obrovský pokrok. Naučili jsme se základní fráze, dokážeme dokonce napsat pár slov, což není zrovna lehké. Ale především se nejvíce orientujeme v oblasti slovní zásoby o jídle a jeho objednávání, což je přece jen pro přežití nejdůležitější. Učební materiály jsme dostávali postupem času od paní lektorky z taiwanské učebnice, ze které se i ona sama kdysi učila. Tímto bych ráda za celou skupinu poděkovala Chen Pei-ying za ochotu, nadšení a trpělivost s námi pracovat.

Jelikož se blíží konec školního roku, tak proč sem nepřipojit i vhodný příklad  v pinyin a tradiční čínštině:

Máme rádi prázdniny.
wǒ men xǐ huan dù jià. 

我們 喜歡 渡假.

Kristýna Dvořáková, septima B